Een veilige werkplek, ook voor uw vrijwilligers

Veel non-profit organisaties drijven voor een groot deel op vrijwilligers.  Vrijwilligerswerk doe je niet zomaar en een veel gehoorde kreet is dat vrijwillig niet vrijblijvend betekent. Dit geldt echter niet alleen voor iedere vrijwilliger maar ook voor de organisatie waarvoor deze vrijwilliger zich inspant. Deze heeft een zorgplicht richting haar vrijwilliger. Dit blijkt ook uit een recente uitspraak van de Hoge Raad.

Situatie
Een man voerde als lid van een klusgroep van een parochie vrijwilligerswerkzaamheden uit. Deze klusgroep zou, met goedkeuring van de parochie, verlichting plaatsen op een dak van de kerk. Helaas is de man daarbij van het dak gevallen en heeft ernstig letsel opgelopen.

Parochie aansprakelijk?
De vraag bij de rechter voorlag, is of de parochie (en met haar de aansprakelijkheidsverzekeraar) aansprakelijk is voor de schade die deze vrijwilliger daardoor heeft geleden.  De kantonrechter wees de vordering van de vrijwilliger af, maar het gerechtshof is van mening dat de parochie en daarmee de verzekeraar wél aansprakelijk zijn voor de schade van de vrijwilliger.

Het hof oordeelde dat de schade van de vrijwilliger valt onder het beschermingsbereik van art. 7:658 lid 4 BW. Artikel 7:658 BW artikel gaat eigenlijk over het bieden van een veilige werkplek door een werkgever aan een werknemer, maar lid 4 bepaalt dat degene die werkzaamheden in zijn bedrijf arbeid laat verrichten door een persoon met wie hij geen arbeidsovereenkomst heeft, ook aansprakelijk is voor de schade die deze persoon in de uitoefening van zijn werkzaamheden lijdt.

De verzekeraar meende dat de vrijwilliger geen bescherming aan deze bepaling kan ontlenen en ging in cassatie bij de Hoge Raad.

Uitspraak Hoge Raad
De Hoge Raad stelt de verzekeraar in het ongelijk: uit de wetsgeschiedenis blijkt dat art. 7:658 lid 4 BW ertoe strekt bescherming te bieden aan personen die zich, wat betreft de door de werkgever in acht te nemen zorgverplichtingen, in een met een werknemer vergelijkbare positie bevinden (maar dus geen werknemer zijn). Hierbij wordt snel gedacht aan zzp-ers en onderaannemers. De Hoge Raad heeft echter gesteld dat het ook kan gelden voor vrijwilligers, indien degene voor de zorg voor zijn veiligheid (mede) afhankelijk is voor wie hij die werkzaamheden verricht. Of dit het geval is, hangt af van de omstandigheden van het geval.  Van belang hierbij zijn onder meer:

  • de feitelijke verhouding tussen betrokkenen en
  • de aard van de verrichte werkzaamheden.
  • de mate waarin de ‘werkgever’, al dan niet door middel van hulppersonen, invloed heeft op de werkomstandigheden van degene die de werkzaamheden verricht en op de daarmee verband houdende veiligheidsrisico’s

Op grond hiervan kan vrijwilligerswerk niet worden uitgesloten van het beschermingsbereik van art. 7:658 lid 4 BW. Daarbij maakt het niet uit dat de werkzaamheden die de vrijwilliger uitvoerde nooit door werknemers zouden zijn uitgevoerd, aangezien voldoende is dat de werkgever deze werkzaamheden ook door eigen werknemers had kunnen laten verrichten.

Door de site te te blijven gebruiken, gaat u akkoord met het gebruik van cookies. meer informatie

De cookie-instellingen op deze website zijn ingesteld op 'toestaan cookies "om u de beste surfervaring mogelijk. Als u doorgaat met deze website te gebruiken zonder het wijzigen van uw cookie-instellingen of u klikt op "Accepteren" hieronder dan bent u akkoord met deze instellingen.

Sluiten